Zabezpieczenie lakieru powłoką – na co zwrócić uwagę, aby nie stracić gwarancji?

Zabezpieczenie lakieru samochodu z wykorzystaniem powłoki ceramicznej czy też elastomerowej to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań. Lakier jest nie tylko świetnie zabezpieczony – znacznie poprawia się również jego wygląd.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest trwałość. Powłoki elastomerowe są niesamowicie odporne, a studia autodetailingu potwierdzają to wieloletnią gwarancją. Na co warto zwrócić uwagę, aby nie stracić gwarancji i cieszyć się pewnością, że wybrane zabezpieczenie lakieru to długoletnia inwestycja?

Najlepsze zabezpieczenie lakieru

Obserwując działania wielu firm w branży, coraz częściej spotykamy się z hasłami tego typu:

Jesteśmy NAJLEPSI. Co nas wyróżnia? Wszystko! Mamy NAJLEPSZE powłoki ceramiczne. Instalujemy NAJLEPSZE na świecie folie ochronne. Dostajecie u nas PEŁEN PROFESJONALIZM oraz darmową wycenę, mamy NAJLEPSZE PRODUKTY KTÓRYCH NIE MA NIKT INNY W OKOLICY.”

I właśnie to zainspirowało mnie do tego, by podzielić się z Wami przemyśleniami na temat używania i nadużywania określeń typu “najlepszy”. Dziś na tapetę biorę zabezpieczenie lakieru.

Wykorzystywanie tego typu sformułowań nie jest zaskakujące i pojawia się nie tylko w branży autodetailingu. Firmy rywalizują w ten sposób, by przyciągnąć nowych klientów. Wiele osób zupełnie nie zwraca na to uwagi, a inni – mniej świadomie przyjmują, że “skoro tak mówią – pewnie rzeczywiście są najlepsi”. Nie mówię że to jest złe. Bo są firmy które potrafią to udowodnić, pokazać że chcą dla klienta jak najlepiej, są bardzo ambitni i to się ceni. Jest na to pokrycie w postaci akredytacji, certyfikatu i gwarancji. Inni natomiast oferują cudowne produkty bez pokrycia albo wręczają talon na darmowe zabezpieczenie szyb powłoką ceramiczną wartości 350 zł w rzeczywistości kładąc zwykły produkt nadający hydrofobowość. Czy tak to powinno wyglądać? Sami powiedzcie…

Potwierdzenie jakości zabezpieczenia lakieru

W Clean Cars Detailing kiedy mówię o powłokach elastomerowych lidera, jakim jest firma Titan Coatings – przedstawiam swoim klientom potwierdzenie jakości w postaci certyfikatów. Zwracam uwagę na posiadaną przeze mnie akredytację.

Niemniej jednak – stosowanie certyfikatów nie jest nowością. Temat może wydawać się błahy – natomiast nabiera znaczenia, kiedy mówimy o potwierdzeniu zapewniającym na przykład 5-letnią gwarancję.

Najprostszym sposobem na zweryfikowanie wiarygodności certyfikatów, a co za tym idzie – jakości produktów, które mają stanowić zabezpieczenie lakieru w naszym samochodzie – jest po prostu dopytanie detailera o szczegóły. Aby nieco przybliżyć Wam temat – w skrócie opowiemy o tym, jak realizuje to nasze studio autodetailingu w Zakrzewie.

Zabezpieczenie lakieru powłoką elastomerową Titan Coatings

W moim studio aplikujemy powłoki ceramiczne Ultracoat jak i elastomery Titan Coatings. To globalny lider na rynku, tworzący zabezpieczenie lakieru dla samochodów, ale tworzy również produkty wykorzystywane w innych obszarach (na przykład produkty Titan aplikowane są również na jachtach i samolotach, ). Moim ogromnym powodem do dumy jest to, że moje studio autodetailingu to jedyny partner Titan Coatings w powiecie złotowskim i wszystkich sąsiadujących powiatach bez wyjątku! Ale przejdźmy do konkretów!

Korzystając z moich usług – mogę przedstawić Ci niemal każdy element, który wiąże się z potwierdzeniem jakości produktu i gwarancji. Rozpisany jest zakres usług, terminy przeglądów gwarancyjnych, instrukcja dbania o swój pojazd. Potwierdzone pieczątką i podpisem z dołączonym rachunkiem za wykonana usługę.

Wspomniałem o tym, że Clean Cars Detailing to jedyny autoryzowany instalator Titan Coatings w regionie? Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim dlatego, że uzyskanie gwarancji jest możliwe tylko wtedy, kiedy wybierasz zabezpieczenie lakieru u autoryzowanego instalatora.

Dla przykładu – decydując się na instalację powłoki elastomerowej Zeus, Titan lub PX10 razem z VulcanemTX155 w autoryzowanym studiu autodetailingu – otrzymujesz 5-letnią gwarancję. Jeżeli wybierzesz tę usługę w niepotwierdzonym miejscu – możesz usłyszeć, że powłoka ma gwarancję 30, 50 albo i 80 lat. W rzeczywistości – nie ma jej nawet w dniu, w którym zostanie zaaplikowana.

Inwestując w zabezpieczenie lakieru – sugerujemy zwrócić szczególną uwagę na to czy produkty, za które płacisz, rzeczywiście posiadają gwarancję, a tym samym – umożliwią skorzystanie z reklamacji.

Są jednak sytuacje kiedy do utraty gwarancji przyczynia się osoba która zdecydowała się na zabezpieczenie lakieru powłoką, ale nie stosuje się do zasad dotyczących dbania o samochód, oraz nie odwiedza studia w ramach gwarancji podczas przeglądów powłoki, które w zależności od rodzaju powłoki i okresu gwarancji odbywają się co pół roku albo co roku. Aby powłoki ceramiczne spełniały swoje funkcje przez cały okres, przeglądy są konieczne. Elastomery również tego wymagają, ale raz w roku w zupełności wystarczy, a koszt takiego przeglądu jest bardzo przyzwoity. To tak jak ze zmianą oleju w silniku. Bez zmiany oleju silnik długo nie pociągnie.

I tu nasuwa się kolejny temat. Jaka jest różnica pomiędzy elastomerem i ceramiką? I o tym możesz poczytać tutaj. Dlaczego inne studia detailingowe obiecują nieprawdziwe właściwości powłok? O tym w następnej publikacji.

Zabezpieczenie lakieru powłoką – na co zwrócić uwagę, aby nie stracić gwarancji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry