Wnętrze E-klasy i rozkmina o detailinguDetailing wnętrza samochodu różni się od zwykłego czyszczenia wnętrza. Na czym polega różnica i dlaczego warto wybrać detailing? O tym opowiem Wam w tej publikacji.
Po pierwsze. Czyszczenie wnętrza to mówiąc najprościej – posprzątanie auta. Usunięcie tego, co razi w oczy. Tylko z grubsza. Detailing wnętrza sprawia, że czujesz się jakbyś wyjeżdżał z salonu. Celem detailerów jest przywrócenie pierwotnego wyglądu wnętrza.
Po drugie. Czyszczenie wnętrza to kilka prostych czynności – przetarcie plastików, odkurzenie, umycie szyb wewnątrz i pranie/czyszczenie bez dbałości o drobiazgi czy to co gnije pod fotelem. Detailing wnętrza samochodu to seria procesów – rozpoczynając od dokładnego wydmuchania sprężonym powietrzem trudno dostępnych szczelin, kanałów, przez użycie tzw. “magicznych gąbeczek” do czyszczenia, pędzelków różnej wielkości, po zastosowanie dedykowanych środków dopasowanych do każdej powierzchni. Tutaj dba się o każdy centymetr. Podstawą jest demontaż foteli tak by zadbać m.in. o to co jest pod nimi, oraz prowadnice i osprzęt.
Po trzecie. Czyszczenie wnętrza sprawia, że wnętrze będzie błyszczeć. W detailingu miejsce na błysk jest tylko na lakierze. Wnętrze ma być stonowane i eleganckie. Obowiązuje absolutny zakaz używania plaka (z wyjątkiem rozpalania grilla i odpalania starego grata 😛)
Detailing wnętrza to bardzo mocno rozszerzona wersja posprzątania auta. Obejmuje wszystkie elementy wnętrza i precyzyjne czyszczenie każdego z nich. Najważniejsza różnica? Detale. No i jeszcze czas. Ile trwa zwykłe sprzątanie? Godzinę? A sprzątanie z praniem foteli? Pewnie ze 3. A solidna robota zajmuje średnio od 8 do 12 godzin w zależności od stanu pojazdu. Są oczywiście ciężkie przypadki kiedy to do auta trzeba podejść z maską, wiadrem i łopatą. Wtedy myślimy już o dwóch dniach pracy.
Jak sprawdzić efekty detailingu wnętrza samochodu?
Każdy klient, który wyjeżdża ze studia detailingu jest zadowolony. Wnętrze jego auta jest czyste i wygląda jak nowe. Jednak dopiero zastosowanie tzw. „pięćdziesiątki” wywołuje efekt WOW!
Test polega na zakryciu taśmą jednej części czyszczonego elementu. Następnie czyścimy odsłoniętą część –i dopiero później usuwamy taśmę. Robimy zdjęcie, które obejmuje zarówno obszar, na którym dokonano czyszczenia, jak również zakrytą część. Dzięki temu – uzyskujemy obraz, na którym widać efekt przed i po. Od czasu do czasu publikujemy takie zdjęcia jak tylko mamy na nie czas. Jeśli nie mieliście okazji, koniecznie śledźcie nasz profil a także naszą stronę www.
Odpowiednia wiedza, technika, dedykowany sprzęt i jakość środków sprawia, że detailing wnętrza jest po prostu bezkonkurencyjny. Koszty? Zróżnicowane. Wszystko zależy od stanu początkowego i Waszych oczekiwań. Jednak rzadko kiedy idziemy na kompromis. Każdy chce mieć piękne wnętrze? A to można mieć już od 350 zł. Sprawdzamy?
Prezentowany egzemplarz to Mercedes E-klasa. Nie był zapuszczony ale wymagał dopracowania, doczyszczenia i co ważne zabezpieczenia elementów skórzanych by jak najdłużej zachować je w świetnym stanie. A trafił do nas dlatego że zwykłe przydomowe sprzątanie już nie wystarczyło. Odkurzacz i mikrofibra i 2 płyny to nie wszystko. A co maja powiedzieć Ci którzy nie mają nawet miejsca na takie przyjemności? Dlatego warto zabrać się za to raz a dobrze np. u nas w CLEAN CARS Detailing
To wszystko w dużym skrócie. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej daj znać w komentarzu. A na pewno odniesiemy się do niego kolejną publikacją.
Wnętrze E-klasy i rozkmina o detailingu

Więcej zdjęć w sekcji realizacje - kliknij tutaj
Przewiń do góry