Renowacja Porsche 911 – art of DetailingNajfajniejsze auto przy którym pracowałem w 2022 roku. Porsche 911 Carrera.
Celem było dopieszczenie, doprowadzenie do stanu idealnego. Auto bylo już poddane renowacji, było częściowo lakierowane. Kompleksowa renowacja mechaniki, zawieszenia, malowanie podłogi, ogarnięcie silnika itp.
Moim zadaniem było:
👉 Jedno etapowa korekta lakieru, dopieszczenie lakieru w kilku miejscach,
👉 Przepolerowanie szyb w celu usunięcia zapylenia lakierniczego oraz kamienia z wody
👉 Zabezpieczenie lakieru powłoką elastomerową firmy Titan Coatings Europe
👉 Hydrofobizacja szyb
Wnętrze Porsche zostało przywrócone do prawie fabrycznego stanu. Jest niemal idealne. Bo nie każdy element był wymieniany czy naprawiany. Deska rozdzielcza, podsufitka i kierownica były tylko czyszczone. Całą resztę natomiast poddałem renowacji. Najwięcej pracy wymagały fotele kierowcy i pasażera. Było sporo ubytków i przetarć. Wszystko zostało naprawione i pomalowane ponownie. Skóry nie były wymieniane. I o to chodziło. Uratować co się da bez konieczności wymiany. Siedziska tylne oraz boczki miały niewiele ubytków. Ale wszystko jest teraz jak nowe. Dzięki systemowi Leather Ottimo.
W aucie były nieoryginalne dywaniki a oryginalna wykładzina była już trochę zmęczona życiem, struktury miękkiego, delikatnego materiału już nie udało się odzyskać. Ale całe szczęście dostępny był nowy oryginalny materiał z Porsche. Więc została wyszyta nowa wykładzina razem z dywanikami według schematów dzięki firmie Tomke Meble.
A naprawą elementów plastikowych takich jak maskownic głośników, które popękały oraz maskownic mechanizmów foteli zajęła się firma Robenlak z Piły. Zadbano o wiele drobnych detali.
Jak Wam się podoba ten projekt?
Praca przy klasykach to jest to!
Chcesz mieć wyjątkowego klasyka? Interesuje Cię renowacja? Gdy właśnie o kompleksową renowację auta chodzi, współpracuję z najlepszymi fachowcami w swoich dziedzinach. Blacharstwo, lakiernictwo, mechanika, elektryka, tapicerstwo, renowacja drewna. Dbałość o detale, jakość, oryginalność i wartość. I zadowolenie klienta. To nas cechuje.
Renowacją Porsche zajęła się firma Robenlak w Pile.
Renowacja Porsche 911 – art of Detailing

Więcej zdjęć w sekcji realizacje - kliknij tutaj
Przewiń do góry