Polerowanie szyb samochodowych

Naprawa porysowanej szyby

Rysy, odpryski, zadrapania… stan szyb w Twoim pojeździe pozostawia wiele do życzenia? Jeśli tak, wymiana szyby samochodowej nie jest jedynym rozwiązaniem, z którego możesz skorzystać. Choć rzeczywiście montaż nowej szyby pozwoli pozbyć się problemu, usługa ta jest dość kosztowna, a jej wykonanie – najczęściej zbędne. W zależności od modelu auta od 350 do nawet kilku tysięcy złotych. Alternatywą jest profesjonalne polerowanie szyb samochodowych. Zlecając wykonanie tej usługi w Clean Cars Detailing, stawiasz na kompleksową regenerację autoszyb. Po przeprowadzonych pracach będą wyglądały perfekcyjnie, a zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne staną się zupełnie niewidoczne.

Po co polerować szyby?

Porysowana szyba – przednia, boczna czy tylna – wygląda po prostu nieestetycznie. Ale to nie jedyny powód, dla którego powinieneś zadbać o dobry stan techniczny. Polerowanie szyb samochodowych warto rozważyć głównie z uwagi na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Bez względu na to, czy wyruszasz w krótką drogę czy na dłuższą trasę, o tym, czy dojedziesz bezpiecznie do celu decyduje stan techniczny Twojego pojazdu. Kluczowy jest jednak nie tylko stan silnika czy hamulców, ale także (a może przede wszystkim) – poziom widoczności. Rysy, zmatowione punkty i niewielkie pęknięcia ograniczają pole widzenia  bardziej niż Ci się wydaje.

Dlaczego? Wystarczą rysy od wycieraczek w których światło słoneczne może załamać się pod nieodpowiednim kątem, a co za tym idzie – oślepić Cię. Również podczas nocnej jazdy, auta jadące z naprzeciwka oślepiają Cię gdy światło ich reflektorów rozprasza się po wszystkich zarysowaniach. Nie trzeba dużej wyobraźni, aby uświadomić sobie, jak poważne mogą być konsekwencje takiego zdarzenia. Jeżeli więc widzisz, że szyby wymagają regeneracji – powierz ich polerowanie w nasze ręce.

Sytuacja jest nieco inna gdy mamy do czynienia z głębokimi rysami. Chociażby przypadkiem porysujesz szybę samym ramieniem wycieraczki, lub dostanie się ostry kamień pod pióra. Albo uszczelki bocznych szyb są tak zanieczyszczone, że powstają grube pionowe rysy. I na to mamy rozwiązanie. Dostępna jest technologia dzięki której można z powodzeniem matować szyby, ścierać znacząco warstwę szkła aby takie rysy usunąć wyrównując całą powierzchnię szyby. Jest to zdecydowanie bardziej kosztowny zabieg ale w wielu przypadkach zdecydowanie tańszy od wymiany na nowe szyby.

Dlatego często na taką usługę decydują się posiadacze aut zabytkowych gdzie zdobycie nowej szyby graniczy z cudem lub też chcemy zadbać o oryginalność i wartość samochodu. Jednak nie ma tu ograniczeń. Usługa jest dla każdego kto chce zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Masz porysowane szyby? Przyjedź a my sprawdzimy co możemy dla Ciebie zrobić. Koszty wyceniane są indywidualnie jednak ceną podstawową za szybę czołową w średniej wielkości aucie jest 300 zł.

Galeria realizacji - polerowanie szyby samochodowej

Przewiń do góry