Piana aktywna

CO TO PIANA AKTYWNA

Profesjonalne mycie samochodu to nie tylko droga usługa wykonywana w salonach detailingowych. Dbanie o pojazd jest możliwe również w domowych warunkach. Wystarczą odpowiednie środki. Dużym zainteresowaniem cieszy się na przykład piana aktywna, która jest chętnie wykorzystywana zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych detailerów. Czym właściwie jest, jak działa i z czego wynika jej popularność?

Czym jest piana aktywna i w jaki sposób należy jej używać?

Piana to skoncentrowany preparat zawierający składniki, które silnie działają na zabrudzenia, a co za tym idzie – skutecznie je rozpuszczają. Należy podkreślić, że pozwala na pozbycie się najbardziej uporczywego brudu, a jednocześnie jest bezpieczna dla karoserii. Jeśli tylko odpowiednio ją rozcieńczysz. Jeśli natomiast chodzi o zastosowanie piany aktywnej, to podczas prac przyda się myjka ciśnieniowa oraz pianownica. Dzięki nim proces nie wymaga kontaktu osoby myjącej ze środkami chemicznymi.

Pierwszym krokiem jest rozcieńczenie koncentratu, którym następnie trzeba spryskać samochód. Aby piana była skuteczna, musi pozostać na karoserii tyle czasu, ile sugeruje producent. Na koniec trzeba ją dokładnie spłukać. Wówczas auto jest gotowe do rozpoczęcia kolejnych czynności pielęgnacyjnych i konserwacyjnych, na przykład użycia szamponu czy woskowania.

Jakie są zalety dobrej jakości piany aktywnej?

Popularność piany aktywnej rośnie nie bez powodu. Kierowcy doceniają ten preparat przede wszystkim za to, że skraca czas mycia podstawowego. Dzieje się tak, ponieważ środek zwykle wystarczy nałożyć na około 2 minuty. Piana aktywna daje również możliwość mycia bezdotykowego, co w praktyce oznacza, że powierzchnia samochodu nie rysuje się, ani nie zostaje uszkodzona w inny sposób. Dlatego na myjniach samoobsługowych nie pomijajcie tego etapu. Jeśli do wyboru macie tylko mikroproszek to lepiej zmieńcie myjnię.

Poza tym osoba, która przeprowadza prace, nie ma kontaktu ze środkami myjącymi, co może okazać się szczególnie istotne w przypadku reakcji alergicznych czy innych problemów zdrowotnych. Można nią myć nie tylko karoserię, ale również inne powierzchnie, więc jest to uniwersalny produkt. Warto również wiedzieć, że niektóre preparaty zawierają środki konserwujące, dzięki czemu oprócz mycia zabezpieczają też powłokę lakierniczą. Nie ma to jednak nic wspólnego z woskiem itp.

Setki godzin przy jednym aucie? To zadanie tylko dla cierpliwych pasjonatów. Czyli dla mnie. Masz pytania dotyczące tego artykułu? Uwagi? Może się ze mną nie zgadzasz. Zapraszam do kontaktu.

Piana aktywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry