Ochrona auta przed zimą

Zabezpieczanie auta przed zimą

W tym roku znowu o tym zapomnisz…? O przygotowaniu auta na jesień i zimę. Nie daj się zaskoczyć jesieni i zimie. Bądź szybszy! Żebyś nie żałował gdy spadnie pierwszy śnieg a utrzymanie auta w lepszym stanie będzie bardzo trudne.

Nie daj się zaskoczyć zimie

Jeśli nie chcesz być jak drogowcy w zaśnieżoną noc, to pomyśl o tym już teraz! Choć pogoda za oknem jeszcze nie jest taka zła, jeszcze czasami świeci słońce, to pamiętaj co czai się za rogiem deszcz, plucha, błoto i zimno. Czas pomyśleć o przygotowaniu samochodu na zimę.

To najważniejsze punkty. Podstawowe procesy które należy bezwzględnie wykonać by nie bać się zimy.

  • dokładne mycie nadwozia (solidne mycie detailingowe). Pozbywamy się z auta wszelkich zanieczyszczeń drogowych takich jak klej, asfalt, żywica, opiłki z tarcz i klocków hamulcowych, które nie zostaną usunięte podczas zwykłego mycia samochodu. Dowiedź się więcej o myciu auta.
  • zniwelowanie lub usunięcie oraz zabezpieczenie odprysków lakierniczych. Uchronisz w ten sposób auto przed rdzą.
  • nałożenie twardego wosku syntetycznego. Wosk wytwarza barierę ochronną dla powierzchni lakierniczej. Auto będzie w dużo mniejszym stopniu narażone na działanie żrącej soli. Dłużej pozostanie czyste. I co ważne mycie auta będzie prostsze i szybsze. Pamiętaj jednak o tym, że wosk ma ograniczoną odporność chemiczną więc wybieraj dobre, sprawdzone myjnie ręczne lub bezdotykowe z bezpieczną chemią.
  • dokładne wyczyszczenie uszczelek gumowych oraz ich zabezpieczenie. Elastyczne i zabezpieczone uszczelki lepiej spełniają swoje zadania. I nie będą przymarzać.
  • zabezpieczenie przedniej szyby niewidzialną wycieraczką. NW zapewnia łatwiejszy odpływ wody z powierzchni szyby. Poprawia to widoczność oraz zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, szczególnie po zmroku. Dobrej jakości NW również minimalizuje ryzyko pojawienia się szronu przy delikatnych przymrozkach.Bez dostosowania się do tych punktów wiedz, że użytkowanie auta zimą będzie trudne. Najważniejszy punkt 1 nie wykonany jak należy przyczyni się do tego, że wosk nie wytrzyma tyle czasu ile trzeba. Dokładne oczyszczenie powierzchni i ich odtłuszczenie ma kolosalne znaczenie. Dlatego zanim wybierzesz warsztat w którym chcesz przygotować auto na zimę, upewnij się czy w cenie otrzymacie to wszystko. Z doświadczenia i opinii klientów wiem, że dosyć często zwykłe myjnie albo pseudo studia detailingowe ograniczają się tylko do zwykłego mycia bez usuwania trudnych zabrudzeń. Zapomnijmy wtedy o jakości. Cena takich usług wynosi od 200 do 350 zł. Nie jest to dużo. Ale to będą stracone pieniądze. Dlatego zwróć uwagę na proces mycia, dopytaj usługobiorcę jak przygotowuje auto do woskowania a powinno być wszystko ok. Licz się z kosztami około 500 zł. I ciesz się jazdą zimą.

zabezpiecz auto przed zimą

A jeśli zależy Ci na czymś dużo lepszym to oczywiście w grę wchodzi korekta lakieru i zabezpieczenie powłokami ochronnymi. Wtedy masz spokój na bardzo długo. Więc warto zapoznać się z pozostałymi publikacjami na blogu.

Setki godzin przy jednym aucie? To zadanie tylko dla cierpliwych pasjonatów. Czyli dla mnie. Masz pytania dotyczące tego artykułu? Uwagi? Może się ze mną nie zgadzasz. Zapraszam do kontaktu.

Ochrona auta przed zimą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry