Na czym polega renowacja kloszy lamp?

W trakcie codziennego użytkowania reflektory narażone są na rozmaite czynniki powodujące stopniowe niszczenie i matowienie poliwęglanu, z którego wykonanych jest aż 99,5% kloszy lamp samochodowych.
Są to zarówno niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak:
  • mocne słońce czy śnieg, na który sypana jest sól drogowa,
  • uszkodzenia mechaniczne,
  • odpryski od kamieni i piasku,
  • rysy powstające podczas skrobania reflektorów skrobaczką do lodu.

Warto uświadomić sobie, że wbrew pozorom PROBLEM MATOWIENIA LAMP samochodowych to nie tylko kwestia estetyki pojazdu. Przejrzyste, wypolerowane klosze reflektorów to przede wszystkim warunek bezpieczeństwa! Matowy klosz zatrzymuje bowiem nawet 75% światła lampy, co drastycznie osłabia moc oświetlenia drogi i znacząco zmniejsza widoczność w trakcie jazdy. Zatem renowacja lamp to nie tylko estetyka, ale i bezpieczeństwo

Wykonywana przez nas technika regeneracji reflektorów polega na dokładnym usunięciu warstwy zniszczonego poliwęglanu za pomocą dedykowanych krążków/papierów ściernych i starannym wyrównaniu powierzchni klosza poprzez jego polerowanie w trzech etapach. Następnie lampy zabezpieczane są przed działaniem szkodliwych promieni UV. Dzięki profesjonalnej i całkowicie bezpiecznej metodzie polerowania, lampy wyglądają jak nowe zaraz po przeprowadzonym zabiegu – bez konieczności ściągania reflektorów z pojazdu.

Czym różni się ten rodzaj wykonanej usługi od innych?

Zdecydowanie jakością i trwałością. Często na myjniach czy u lakierników możecie taką usługę wykonać za 150 zł jednak musicie wiedzieć, że zazwyczaj jest to matowanie tylko w dwóch etapach, a nie w sześciu. Nieregenerowane wcześniej klosze wystarczy matować zaczynając od papieru gradacji 600 lub 800 aż do 3000. Tanie sposoby to zaledwie tylko dwie gradacje. W taki sposób powierzchnia koszy nie jest odpowiednio przygotowana i nie wszystkie wady są usuwane. Pomija się etap polerowania, a klosz pokrywa się lakierem bezbarwnym. Wszystko wygląda w miarę dobrze z daleka. Z bliska już niestety nie i klosz nie jest idealnie przejrzysty. Po kilku miesiącach, czy po roku lub dwóch lakier przez jego nieodpowiednią aplikację bez podkładu, zacznie się łuszczyć odsłaniając matowy klosz. Wtedy czeka nas powtórna wizyta. A poprawki kosztują znacznie więcej niż renowacja kloszy nieregenerowanych wcześniej. A dlaczego?

Matowanie kloszy pokrytych lakierem jest dużo trudniejsze, lakier jest twardszy od klosza i wymaga użycia specjalnych krążków ściernych o gradacji nawet 180 i 360. I najlepiej taką pracę wykonać z pomocą małej maszyny polerskiej. To dużo trudniejszy etap który pochłania sporo czasu.

Bardzo często przyjeżdżają do nas klienci by poprawić błędy poprzedników. Prezentowane poniżej zdjęcia ukazują efekt renowacji koszy „regenerowanych” wcześniej domowymi sposobami jak i wspomnianą robótką za 150 zł.

Średni koszt renowacji reflektorów wynosi około 300 zł, a jego zabezpieczenie 50-70 zł. Warto więc wydać więcej i mieć jakość przez lata.

Na czym polega renowacja kloszy lamp?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry