Czy oddać auto specjaliście?

Dlaczego warto powierzyć swój samochód specjalistom?

Wielu posiadaczy własnych pojazdów stara się dbać o nie regularnie, co jest godne pochwały. Na rynku obecnie znajdziemy całe spectrum świetnej jakości kosmetyków samochodowych, których z powodzeniem można używać w domowym zaciszu, pomijając chemię dostępną w supermarketach, stacjach benzynowych i często małych sklepach motoryzacyjnych. Co jakiś czas dobrze jest jednak odwiedzić profesjonalne studio detailingowe, a zima to bardzo dobry argument, by to zrobić.

Profesjonalny detailing

Dlaczego, skoro sami świetnie radzimy sobie z pielęgnacją naszego samochodu?

Jest ku temu kilka istotnych powodów. Przede wszystkim w dobrym studio zatrudnia się wyłącznie wykwalifikowanych pracowników, których wiedza pozwala na odpowiednie zaopiekowanie się pojazdem. W internecie krąży wiele mitów odnośnie autodetailingu, które często uogólniają dosyć istotne kwestie, przy czym tak naprawdę każdy samochód jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia.

Profesjonalni detailerzy o tym wiedzą, dlatego każdorazowo szczegółowo oceniają problem, dopiero później zabierają się do pracy, uwzględniając przy tym wszystkie czynniki, jakie mogą mieć wpływ na efekty końcowe. To dlatego w dobrym studio na półkach znajdziemy cały wachlarz kosmetyków i akcesoriów samochodowych, by móc jak najlepiej dobrać specyfik do skali i wagi problemu. Ponadto w wyposażeniu takiego miejsca nie brakuje sprzętu, który okazuje się mieć nierzadko kluczowe znaczenie w otrzymaniu zadowalających i długotrwałych efektów końcowych. Promiennik podczerwieni czy pirometr (urządzenie przeznaczone do mierzenia i kontrolowania temperatury elementu wygrzewanego przez promiennik podczerwieni) pozwalają zaawansowanym formułom kosmetyków samochodowych wdać się w odpowiednią reakcję chemiczną z daną powierzchnią, co znacząco wpływa na otrzymane rezultaty. Urządzenia te nie należą do najtańszych, więc mało kto decyduje się na ich zakup na własny użytek tylko po to, aby znalazły zastosowanie raz na kilka miesięcy. W dobrym studio używa się ich na co dzień i to one przyczyniają się do tego, że pojazd zyskuje ochronę lakieru czy innych elementów przez naprawdę długi czas.

Detailerzy równie często sięgają także po imitator światła dziennego czy dobrej jakości miernik lakieru, co pozwala z najwyższą dokładnością ocenić stan powłoki lakierniczej. Kwestia ta okazuje się być o tyle istotna, że polerując powłokę lakierniczą, usuwamy pewną jej ilość, więc warto zorientować się, na ile intensywnie możemy pracować, aby nie doszło do jej uszkodzenia. A co z pirometrem? Otóż przy korekcie lakieru nagrzewa się lakier. Lakier zbyt mocno podgrzany się osłabia, jest bardziej podatny na zarysowania w późniejszym czasie. Kontrolowanie temperatury pozwala zapobiec problemowi. Należy również wspomnieć o produktach, które w swej ofercie posiadają jedynie wybrane samochodowe salony SPA i nie dostaniemy ich w żadnym sklepie, czy nawet w internecie. Mowa tutaj np. o powłokach Titan Coatings, które rewelacyjnie zabezpieczają powierzchnię lakierniczą i utrzymują się nawet do 10 lat (!) od momentu nałożenia. Żaden, nawet najlepszy i najdroższy specyfik zaaplikowany w domowych warunkach nie zapewni nam tak długotrwałych efektów. Kolejnym argumentem okazuje się być pozornie prozaiczny fakt – jeśli nie pracujemy w ogrzewanym garażu, to nakładanie niektórych kosmetyków zimą przestaje mieć sens. Wiele specyfików należy aplikować w temperaturze pokojowej, co staje się niemożliwe, jeśli na co dzień nasz samochód przebywa na zewnątrz i nie mamy takiego miejsca, gdzie moglibyśmy tego dokonać w odpowiednich warunkach. W renomowanym studiu detailingowym nawet temperatura i wilgotność powietrza są czynnikami, na które zwraca się ogromną uwagę w trakcie pracy.

Reasumując, odpowiednia wiedza wykwalifikowanych detailerów, indywidualne podejście do każdego zadania, profesjonalny sprzęt, dobry dostęp do szerokiej gamy kosmetyków i akcesoriów – to wszystko przemawia za tym, że wizyta w studio detailingowym jest dobrym pomysłem, zwłaszcza o tak trudnej porze roku, jaką jest zima. W Clean Cars Detailing do tych argumentów możemy dodać jeszcze jeden, pracę z pasją. Co za tym idzie odbieracie zawsze odpowiednie efekty i rezultaty.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy doświadczonego specjalisty w zakresie car detailingu to dobrze trafiłeś!

Czy oddać auto specjaliście?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry