Auto perfumy

Stylowy zapach do samochodu

Przyjemny, oryginalny zapach jest dopełnieniem poczucia komfortu podczas jazdy w zadbanym samochodzie – daje wrażenie świeżości, poprawia nastrój, a nawet wpływa na poprawę koncentracji. Auto perfumy dobrane do indywidualnej estetyki są wyrazem własnego stylu.

Przyjemny, oryginalny zapach jest dopełnieniem poczucia komfortu podczas jazdy w zadbanym samochodzie – daje wrażenie świeżości, poprawia nastrój, a nawet wpływa na poprawę koncentracji. Auto perfumy dobrane do indywidualnej estetyki są wyrazem własnego stylu.

Wnętrze każdego samochodu jest pełne zapachów. Stojące w salonie auta pachną nowością, ale aromat ten ulatnia się najpóźniej po kilku tygodniach i niektórzy kierowcy tęsknią później za nim. Natomiast kupując używany samochód można wyraźnie wyczuć zapach, który utrzymywał poprzedni właściciel i nie zawsze są to miłe skojarzenia. Szczególnie intensywna jest woń wewnątrz zaniedbanego auta, a podczas wilgotnych dni staje się ona jeszcze bardziej intensywna – bywa, że wręcz nieznośna. Pierwszym krokiem w takiej sytuacji musi być gruntowne posprzątanie samochodu i wypranie, wyczyszczenie wnętrza środkami do czyszczenia tapicerki oraz innymi specjalistycznymi kosmetykami. Czasem te zabiegi wystarczają, żeby pozbyć się niemiłej woni, ale to jednak wciąż zbyt mało, aby w środku pojawił się przyjemny zapach.

Aromat w samochodzie podkreśla indywidualność

Zapach w aucie można kreować według własnych upodobań. Wielu właścicieli pojazdów zawiesza pod lusterkami wonne drzewka – to sposób znany kierowcom na świecie od lat 50. i ma mnóstwo zwolenników. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że zawieszki bywają bardzo tanie. Tkwi w tym jednak również niebezpieczeństwo – aromaty z najtańszych produktów są często efektem mieszania sztucznych substancji chemicznych, a wydzielane przez nie związki wonne nie zawsze dobrze wpływają na samopoczucie, a nawet nie są obojętne dla zdrowia. Przed kupnem warto sprawdzić ich skład i wybierać tylko produkty dobrej jakości. Zwłaszcza osoby dotknięte alergiami na środki zapachowe powinny z rozmysłem wybierać tego typu produkty.

Można jednak postawić na produkty wysokiej klasy, które dają wyjątkowy, subtelny efekt. W środowisku miłośników auto detailingu i właścicieli aut szczególnie dbających o wygląd czy stan pojazdów, takimi kosmetykami są perfumy do samochodu. To wyroby tworzone w podobny sposób jak eleganckie wonności dla kobiet i mężczyzn – osiągają podobną klasę. Są mieszanką naturalnych związków zapachowych, które otrzymuje się m.in. z wybranych roślin i ich części np. kwiatów, liści, zdrewniałych kawałków. Czasem wykorzystuje się wonne balsamy, żywice i inne substancje organiczne. Pochodzące od nich olejki eteryczne w rękach wybitnych specjalistów zamieniają w wykwintne kompozycje zapachowe i tworzą markowe produkty.

Markowe perfumy do aut

Najlepszy aromat jest zawsze kwestią indywidualnego wyboru. Warto więc sprawdzić przynajmniej kilka rodzajów i marek perfum, zanim podejmie się decyzję o tej jedynej kompozycji. Do wyboru są zapachy kwiatowe, cytrusowe, orientalne i wiele innych rodzajów.

  • FRESSO PARADISE SPARK AIR PERFUME – zapach o wyrazistej głębi zamknięty w gustownym flakoniku. To cytrusowa mieszanka woni bergamotki i cytryn, wzbogacona o nuty konwalii i mchu dębowego. Delikatny bukiet utrzymuje się w samochodzie nawet przez kilka dni.

  • ADBL SPIRITS – daje mocny i wyrazisty zapach, który pochodzi m.in. od drzewa cedrowego, kawy arabica i egzotycznych żywic naturalnych. Te perfumy flakonikowe zostały stworzone na bazie związków eterycznych pozyskiwanych przez francuskich i włoskich perfumiarzy.

  • AREON LEATHER GOLD STAR – luksusowy i stylowy odświeżacz powietrza w formie eleganckiej, skórzanej torebki wypełnionej zapachem. Główna nuta zapachowa to mieszanka woni cytryn, pomarańczy i sosny, ale uzupełniają je także aromaty m.in. lawendy, róży, eukaliptusa czy anyżu.

  • COLOURLOCK LEATHER ESSENCE – jest przeznaczony przede wszystkim do samochodów ze skórzaną tapicerką. Wydziela przyjemny, ale specyficzny zapach skóry garbowanej dawnymi metodami. Takiej woni nie mają już współczesne tapicerki, których skóry są preparowane nowoczesnymi metodami.

  • MR&MRS AIR FRIENDS CESARE SPRAY BLACK CEDAR WOOD – perfumy zaprojektowane do stosowania na tkaninach samochodowych np. tapicerce materiałowej lub dywanikach. Zapach drzewa cedrowego wzbogacony został o aromaty cytryny, jaśminu, rozmarynu, lawendy i paczuli.

 

Masz pytania na temat pielęgnacji auta? Chcesz zadbać o wnętrze swojego samochodu? Zadzwoń i zapytaj.

Auto perfumy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry